INWESTYCJA SHELLTER

Shellter Hotel & Apartments

Shellter Hotel & Apartments to kompleks apartamentowo-hotelowy zawierający w sumie 730 lokali: 500 apartamentów i 230 pokoi hotelowych w standardzie ****.

GALERIAczytaj dalej

WYGLĄD

Unikalny design

Architekturę tej inwestycyjnej nieruchomości cechuje prostota formy i elegancja detalu wykreowana przez cenioną w kraju i nagradzaną w wielu branżowych konkursach pracownię architektoniczną Głębowski Studio.

Wysokie walory przyrodnicze i zróżnicowane ukształtowanie terenu pozwoliły na stworzenie niezwykle kameralnych obiektów przenikających się z otaczającą przyrodą. Kolorystyka kompleksu: grafit, szarości, beż i biel nawiązuje do otoczenia – pni drzew, traw na wydmach, czy koloru piasku na plaży. Połączenie prostych form z naturalnymi materiałami wykończeniowymi takimi jak drewno, kamień tworzy wyjątkowy kompleks o niepowtarzalnym charakterze i klimacie. Zaprojektowane duże przeszklenia pozwalają naturze wnikać do przestronnych wnętrz apartamentów.

GALERIAczytaj dalej

Atuty

Shellter Hotel & Apartments

  • Najlepsza inwestycja w nieruchomość: bliskość morza, jeziora i kurortu w Kołobrzegu
  • Unikatowa w skali kraju lokalizacja: najlepsze obłożenia w sezonie i poza nim, najatrakcyjniejszy turystycznie powiat w kraju
  • Niespotykane połączenie prywatności apartamentu z luksusem hotelowym
  • Nieograniczony dostęp do bogatego hotelowego zaplecza
  • Inwestycja powstała z myślą o komforcie całych rodzin: wydzielone strefy dla dzieci i odrębne kameralne przestrzenie rozrywek i odpoczynku dla dorosłych
  • Unikatowa przyroda
GALERIAczytaj dalej
Dr Krzysztof Ziarnek
Przyrodnik o lokalizacji inwestycji

Shellter Hotel & Apartments ze względu na swoją lokalizację jest inwestycją wyjątkową. Nadmorski bór sosnowy, w którym się znajduje ma specyficzne właściwości zdrowotne powodowane m.in. przez swoiste dla tych lasów fitoncydy, oddziaływanie detoksykacyjno-mikrobiologiczne, jonizację powietrza, czy tłumienie hałasu męczącego na co dzień mieszkańców wielkich miast. Nadmorski bór, w którym leży kompleks działa też antyseptycznie, uspakajająco, wpływa na obniżenie ciśnienie krwi i wzmacnia odporność. Z tych powodów wypoczynek nad morzem w lesie nadmorskim można przyrównać do pobytu w uzdrowisku.

Shellter Hotel & Apartments dzięki swojemu unikalnemu położeniu pozwala na obcowanie z zachowaną w dobrym stanie przyrodą. Budowa kompleksu z rozmysłem była prowadzona tak, by w czasie prac nie ucierpiała nadmorska flora i fauna. Dzięki temu można tu wypoczywać i jednocześnie podziwiać specyficzne dla wybrzeża gatunki roślin, w tym bażynę czarną nadającą tutejszym lasom nazwę borów bażynowych, wiciokrzew pomorski, jarząb szwedzki, czy turzycę piaskową. Położenie Shellter Hotel & Apartments ma jeszcze jeden atut – spacer nad morze to wyprawa przez białą i szarą wydmę. Nazwy te wiążą się z barwą piasku – na wydmie białej jest on jasny, a wydma szara ma w sobie cienką warstwę próchnicy przez co piasek ma odcień szarości. Wydma biała jest młodsza i sąsiaduje z szeroką plażą, porośnięta jest przez typowe dla niej trawy – wydmuchrzycę piaskową i piaskownicę zwyczajną. Na wydmie szarej spotkać można więcej gatunków w tym np. delikatną wierzbę piaskową i storczyka – kruszczyka rdzawoczerwonego. Shellter Hotel & Apartments to luksus mieszkania i luksus obcowania z naturą.

Krzysztof Ziarnek, doktor nauk przyrodniczych, badacz i popularyzator flory zachodniopomorskiej, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych jej poświęconych, także z zakresu historii badań botanicznych i ochrony przyrody.

Lech Chudy
Inwestor o Shellter Hotel & Apartments

Każda inwestycja - duża czy mała - jest dla nas ważna i wyjątkowa. Pracując nad konkretnym przedsięwzięciem zawsze robimy wszystko, by było ono realizowane w najwyższych standardach, by niosło zadowolenie przyszłym użytkownikom i cieszyło oczy każdego, kto je zobaczy. Kompleks Shellter Hotel & Apartments to dla nas wyzwanie, bo inwestycja jest prowadzona w specyficznym miejscu, pomiędzy morzem a jeziorem, na wyjątkowo cennym przyrodniczo terenie, który do niedawna był niedostępny dla postronnych osób. Chcemy zachować tę unikalną przyrodę dla naszych nabywców i gości. Wierzymy, że dzięki temu wypoczynek w Shellter Hotel & Apartments będzie w przyszłości wyjątkowy, że da naszym gościom wytchnienie, przyniesie relaks dla ciała i ducha.

Realizacja tak dużej inwestycji na tak wyjątkowym terenie nie będzie łatwa ale my lubimy trudne wyzwania. To one dają nam większą satysfakcję z dobrze wykonanej roboty, pozwalają poczuć smak zadowolenia i dumę. Głęboko wierzymy w to, że nasza inwestycja wejdzie do miejsc najwyżej cenionych wśród miłośników wypoczynku nad polskim morzem.

Tomasz Głębowski
Architekt

Projektując kompleks Shellter Hotel & Apartments w Rogowie, od samego początku największy nacisk kładliśmy na zachowanie naturalnego piękna tego miejsca. Dzięki temu powstała unikatowa architektura apartamentowo-willowa o najwyższym standardzie.

Inwestycja zlokalizowana jest na zalesionym terenie położonym między brzegiem morza, a jeziorem. Wszystkie obiekty są wpisane w istniejące ukształtowanie terenu i rozmieszczone w sposób zapewniający jak największą prywatność i komfort ich mieszkańcom.

Budynki stanowią proste formy, wykonane są z wysokiej klasy materiałów, a ich kolorystyka i wykończenia nawiązują do elementów otoczenia, takich jak sosny, trawy, wydmy. Architekturę obiektów tworzą przenikające się płaszczyzny, jednoczenie zapewniając funkcjonalne tarasy. Poprzez duże przeszklenia zieleń niemalże wchodzi do przestronnych wnętrz apartamentów, zdaje się być na wyciągnięcie ręki - wszystko po to, by wypoczywający mogli cały czas obcować z naturą.

Cały kompleks posiada bardzo szeroki zakres usług - na terenie znajdują się apartamenty, hotel z zewnętrznym i wewnętrznym basenem oraz strefą spa & wellness, kawiarnie i restauracje. Dodatkowym atutem rekreacyjnym są zaprojektowane ścieżki spacerowe oraz bulwar wzdłuż wydm.

Połączenie architektury wysokiej klasy z miejscem o niezwykłych walorach przyrodniczych pozwoliło na stworzenie inwestycji wyjątkowej i niepowtarzalnej na polskim wybrzeżu.

Shellter Hotel & Apartments

Shellter Hotel & Apartments jest atrakcyjnie ulokowany w województwie zachodniopomorskim w pobliżu miejscowości Rogowo przy trasie prowadzącej do znanych nadmorskich miejscowości Mrzeżyna oraz Dźwirzyna i Kołobrzegu – do tego kurortu jest zaledwie 15 km. Powiat kołobrzeski, gdzie leży Shellter Hotel & Apartments, od lat jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce. Okolica ta jest atrakcyjna dla turystów zarówno latem, jak i zimą. W sezonie zapełnienie hoteli sięga w okolicy 97-98%, zaś zimą wynosi 70% Atrakcyjność turystyczna woj. zachodniopomorskiego stale rośnie i obecnie notuje ono najwyższą w kraju liczbę miejsc noclegowych - 132,6 tyś.